FAQ – EMS

Często zadawane pytania

Najskuteczniejszy trening
EMS to ćwiczenia fizyczne wykonywane z użyciem nowoczesnej technologii elektrostymulacji mięśniowej. Taki trening polega na podłączeniu osoby ćwiczącej do specjalnie skonstruowanego stroju wyposażonego w elektrody, które pomagają mózgowi wysyłać impulsy do mięśni. Używane są niskie i średnie częstotliwości, które są bezpieczne dla ludzi. To nowoczesna forma treningu stosowana w sporcie, medycynie, pozwalająca na osiągnięcie rezultatu porównywalnego do serii intensywnych ćwiczeń na siłowni. Jest też świetną formą rehabilitacji, fizjoterapii.
Trening EMS to ćwiczenia XXI wieku i polega na wykonywaniu klasycznych ćwiczeń w specjalnie zaprojektowanej kamizelce z podpiętymi elektrodami. Wysyłane są impulsy elektryczne do mięśni w celu pobudzenia do pracy większej liczby jednostek motorycznych, a co za tym idzie zaangażowania większej liczby włókien mięśniowych. Jesteśmy w stanie ominąć mózg i działać na mięsień z zewnątrz z jeszcze większą efektywnością. Technologia ta pozwala dodatkowo na pełną kontrolę dobranego i kierowanego do wybranej partii ciała impulsu elektrycznego o niskiej częstotliwości. Sprawia to, że Twoje mięśnie pracują bardziej efektywnie, w sposób i w miejscu, na którym Ci zależy.
Dla osób w każdym wieku. Trening z EMS polecany jest dla niewysortowanych jak i dla systematycznie uprawiających wszelką aktywność fizyczną niezależnie od wieku.
Jeżeli nie jesteś sportowcem i dopiero zaczynasz przygodę z wysiłkiem zalecamy jeden, maksymalnie dwa treningi EMS w tygodniu. Trening EMS cechuje kilkudniowa regeneracja mięśniowa. Dla osób początkujących zwiększanie częstotliwości treningów byłoby nieefektywne. Wraz z zaawansowaniem i zwiększeniem wiedzy na temat treningu EMS, możesz zacząć trenować maksymalnie 2 – 3 razy w tygodniu w odstępie co najmniej 2-3 dni.
Trening EMS jako jedyna forma treningowa na świecie, stymuluje wszystkie grupy mięśniowe jednocześnie wraz z warstwami głębokimi, stąd krótki 20 minutowy trening.
Oczywiście, że tak. Trening EMS wywodzi się z rehabilitacji, dlatego jest idealnym rozwiązaniem dla osób wracających do formy po kontuzji. W treningu nie stosuje się ciężarów, a sam impuls wyrównuje dysbalans mięśniowy, który mógł pojawić się podczas kontuzji.
Bez wątpienia sensowne jest łączenie EMS z innymi sportami na zasadzie rotacji: bieg, jazda na rowerze, pływanie czy po prostu trening wytrzymałościowy w centrum fitness to dobre sposoby na utrzymanie kondycji. Prawie 60% osób uprawia inny sport poza treningiem EMS, aby zrównoważyć lub uzupełnić swoją aktywność fizyczną.
EMS to skuteczny trening, który pozwoli odzyskać smukłą sylwetkę po porodzie. Ćwiczenia mięśni dna miednicy pomogą zwalczać nietrzymanie moczu, zapobiegną obniżaniu się narządów rodnych, a nawet poprawią satysfakcję seksualną.
Ruch to zdrowie i każdy o tym wie, ale niektórych aktywności fizycznych nie możemy wykonywać ze względu na stan naszego zdrowia. Trening EMS zalecany osobom po urazach i kontuzjach w celu szybszego powrotu do formy. Jest również doskonałą propozycją dla osób, które mają problemy z kolanami i kręgosłupem. Unikatowa metoda ćwiczeń fizycznych połączonych ze stymulacją mięśni nie obciąża stawów, wzmacnia mięśnie głębokie, które odpowiadają za poprawna postawę i silne plecy. Impulsy są bezpieczne dla zdrowia, ponieważ przypominają parametry generowane przez ludzki mózg. Trzeba pamiętać, że nawet wykonywanie prostych ćwiczeń w specjalnym stroju do treningu EMS sprawia, że stężenie molowe kwasu mlekowego jest dużo wyższe niż przy tradycyjnej aktywności. To czasami powoduje, że mamy bolesne zakwasy.

Trening EMS nie jest dla Ciebie, jeśli:

 • posiadasz wszczepiony rozrusznik serca;
 • cierpisz na choroby serca (arytmia, zawał);
 • chorujesz na padaczkę;
 • masz duże nadciśnienie;
 • posiadasz metalowe implanty (endoprotezy stawów, zębów);
 • jesteś w ciąży;
 • masz miesiączkę;
 • masz stany zapalne;
 • chorujesz na nowotwór;
 • masz gorączkę;
 • znajdujesz się w stanie wyczerpania fizycznego i psychicznego.

Slide
Kontakt z nami

Insway Sp. z o.o.

ul. Słoneczna 10
63-200 Jarocin

+(48) 572 514 537

Śledź na na: